Vyriausybės kancleris: valstybės informacinių išteklių konsolidavimas pagerins piliečiams teikiamų paslaugų kokybę

 

vyriausybės_kancleris5476

Šiandien Vyriausybės rūmuose vyksta konferencija „Valstybės informacinių išteklių konsolidavimas – pasaulinės tendencijos ir geroji užsienio šalių patirtis“, kurioje savo įžvalgomis dalijasi Lietuvos ir užsienio informacinių technologijų ekspertai.

Sveikindamas konferencijos dalyvius Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis pabrėžė valstybės informacinių išteklių konsolidavimo būtinybę. „Tik sutelkę geriausius žmogiškuosius išteklius informacinių technologijų paslaugų teikimui vienoje vietoje ir įsigilinę į vartotojų elektroninių paslaugų poreikius, galėsime greičiau ir nuosekliau įgyvendinti technologiškai pažangias iniciatyvas. Tai padės sumažinti administracinę naštą šalies piliečiams ir, svarbiausia, pagerinti visuomenei teikiamų paslaugų kokybę,“ – sakė A. Mačiulis.

Įmonės „VMware“ atstovas Joe Baguley taip pat pabrėžė, kad svarbiausia dėmesį sutelkti į piliečiams teikiamas elektronines paslaugas. Užsienio informacinių technologijų eksperto teigimu, valstybės informacinių išteklių konsolidavimas nėra infrastruktūros projektas, tai elektroninių paslaugų iniciatyva.

Renginyje susisiekimo viceministras Arijandas Šliupas pristatė ilgalaikes informacinių išteklių infrastruktūros valdymo strategijos gaires, įmonės „VMware“ atstovai Joe Baguley ir Louise Ostromas pasidalijo įžvalgomis apie konsolidacijos proceso ir greitų sprendimų būtinybę pasauliniame kontekste, Giedrius Markevičius, atstovaujantis Lietuvos inovacijų ir technologijų institutą, kartu su užsienio ekspertu Janu Hedlundu aptarė valstybės informacinių išteklių konsolidavimo ir efektyvaus koordinavimo svarbą, taip pat pristatė gerąją užsienio šalių patirtį, „Microsoft“ atstovaujantis Linas Pečiūra renginyje kalbėjo apie duomenų centrų saugumą.

Konferencijos pabaigoje dar vyks apskrito stalo diskusija, kurios metu ministerijų atstovai kartu su informacinių technologijų ekspertais iš Jungtinės Karalystės aptars praktinius valstybės informacinių išteklių konsolidavimo įgyvendinimo sprendimus.

Fotoreportažas